Eb-selejtező: A hajrában kapott gólokkal veszített a magyar női válogatott

MH/MTI
2024. április 9. kedd. 23:27
Frissítve: 2024. április 9. 23:33

A magyarok az Európa-bajnoki selejtező torna első fordulójának pénteki nyitómérkőzésén Csiszár Henrietta góljával 1-1-es döntetlent játszottak Azerbajdzsán ellen Szegeden, így eddig egy-egy döntetlennel és vereséggel, egy ponttal a harmadik helyen áll a kvartettjében.

A válogatott legközelebb május 31-én Svájc ellen lép pályára, amely a forduló másik keddi összecsapásán 4-0-ra legyőzte idegenben Azerbajdzsánt, így két győzelemmel vezeti a csoportot.
Mivel a B ligában szerepel a magyar csapat, a négyeséből nem tud közvetlenül kijutni a kontinensviadalra. A júliusig tartó csoportküzdelmek után a négy csoportgyőztes és a két legjobb második keresztbe játszik ugyanezen liga két rosszabb másodikjával és négy harmadikjával. A továbbjutóra még egy párharc vár – immár a részvételért.

Női Eb-selejtező, B divízió, 1. csoport, 2. forduló:
Törökország-Magyarország 2-1 (0-1)
gól: Csányi (45+1.)

A csoport másik eredménye: Azerbajdzsán-Svájc (0-2) 0-4
Az állás: 1. Svájc 6 pont, 2. Törökország 3, 3. Magyarország 1 (2-3), 4. Azerbajdzsán 1 (1-5)