szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Helyreállt a világ rendje: az Apple visszaállt a két tárolóchip használatára az alap MacBook Air esetében, ami a M2-es változat egyik komoly rákfenéje volt. Ez pedig jelentős sebességnövekedést jelent.

Az Apple néhány napja rántotta le a leplet a legújabb MacBook Air gépéről, melyet immáron a legfrissebb, tavaly bemutatott M3-as chip hajt, és végre támogatja a két külső kijelző egyidejű használatát is. (Igaz, utóbbit csak úgy, ha a saját megjelenítője le van hajtva.)

A fejlődés azonban érezhető – míg az M2-es Airről nincs sok értelme váltani, a 2020-as, M1-lapkás Air esetében már bizonyára sokan fogják megfontolni a cserét. A teljesítménykülönbség ugyanis nagyjából 60 százalékos az első, valamint a legújabb M-szériás lapka között.

Van azonban valami, amiben az M2-es Air mindkét gépnél rosszabb volt: ha valaki az alap konfigurációt választotta 256 GB tárhellyel, az SSD-je írási-olvasási sebessége számottevően rosszabb volt. Igen, még az M1-es variáns is jobb volt nála. Ez azért is volt visszás, mert aki nem szeretett volna felárat fizetni a nagyobb háttértárért, az nemcsak kevesebb tárhelyet kapott, de még lassabb is volt a gépe, mint mondjuk az 512 GB-os változat.

Az Apple váratlanul rájött, hogy a tavalyi gépei is képesek az idei nagy újdonságra

Az Apple gyakorlatilag beismerte, hogy semmi akadálya nem volt annak, hogy korábbi laptopja is működjön két külső kijelzővel. Most meg is érkezik a lehetőség egy frissítéssel.

Ennek az állt a hátterében, hogy az alap M2-es MacBook Air egyetlen tárolóchipet használt, míg az M1-es kettőt (két 128 GB-os modult). A két chipnek nagy jelentősége van, így ugyanis párhuzamosan tudják feldolgozni a folyamatokat, ami leegyszerűsítve azzal jár, hogy a gép sokkal fürgébben dolgozik.

Az M3-nál azonban az Apple inkább az M1 által kitaposott ösvényt követte, ami egyfajta beismerésként is értelmezhető, hogy ez tévút volt. Senki nem szólt ugyanis a felhasználóknak arról, hogy a gépük a kevesebb tárhely mellett még lassabb is lesz.

A legújabb széria jobb írási-olvasási sebességeire Gregory McFadden figyelt fel, és posztolt róla az X-en. A Max Tech YouTube-csatorna már csavarhúzót is ragadott, hogy vessen egy pillantást a fedlap alá, és kiderült: valóban két NAND-chip lapul az alap gépben is – összegez a 9to5Mac.

M3 MacBook Air Teardown – Apple FIXED the MacBook Air!

Baseus Metal Gleam Series II 10-in-1 USB-C HUB | Maximize Your Work Efficiency with Dual Display Take advantage of a 20% discount when you shop on Amazon: US ➡ https://baseus.ink/48IF72L DE ➡ https://baseus.ink/3InkZbP FR ➡ https://baseus.ink/3P7bMIn ES ➡ https://baseus.ink/3wNeOeE IT ➡ https://baseus.ink/3Pygyir Apple FINALLY Caved in… admitted DEFEAT…

Az új, M3-as gép tehát technológiailag is fontos lépést tett előre, és már csak reménykedni lehet abban, hogy az Apple többé nem lép hátra. A cég ráadásul arra is rájött időközben, hogy a tavaly bemutatott Pro gépei is tudnak egyszerre két külső monitort kezelni – egy frissítés után képesek is lesznek rá.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.