szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Bármennyire bosszantó, adott esetben hasznos információkkal szolgálhat: megkapja a kékhalál-funkciót a legtöbb Linux-disztribúció is, várhatóan már 2024-ben.

Új funkció érkezik a Linuxba, de ez most olyan, amivel inkább senki nem szeretne találkozni: a Windows operációs rendszerek ikonikus, összeomláskor megjelenő kék képernyője, a „kékhalál” jelenik meg a nyílt forráskódú rendszeren is – írja a Phoronix.

A megoldás hasonlóan fog kinézni, mint a windowsos változat: egyfajta segédlet lesz ahhoz, hogy azonosíthassuk, mégis mi ment félre, mi áll az összeomlás hátterében. Ilyen esetekben egy QR-kódot lehet majd leolvasni, ami bővebb információkkal fog szolgálni az indítási hiba természetét illetően.

A Linuxba ez a Outreachy-projekt részeként kerülhetett be, és jelenleg még kísérleti fázisban van. Ennek megfelelően a végleges változatig néhány ponton még változhat.

Kékhalál volt a Louvre-ban

BSoD, azaz a Windows jól ismert „kékhalál" képernyője egészen váratlan helyen bukkant fel, Párizs legnagyobb és legismertebb múzeumában, a Louvre-ban.

Az új funkció a systemd-alapú Linux-disztribúciókban jelenhet meg. Ez azt jelenti, hogy olyan népszerű variánsokba érkezhet meg az hibaképernyő, mint az Ubuntu, a Debian, a Fedora vagy a Red Hat – jegyzi meg a The Verge.

Hogy pontosan mikor érkezhet meg a közhasználatú disztribúciókba az újtípusú hibaképernyő, azt jelenleg nem tudni – de a legbiztosabb, hogy valamikor 2024-ben lehet számítani rá.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.