szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Nem mindenkinek válik be az Apple új kevertvalóság szemüvege. Érezhetik kényelmetlennek, fejfájást, szédülést válthat ki, esetleg megrepedhet az üvege. Azonban minden harmadik visszaküldött szemüveg mögött egy fölöttébb meglepő ok állhat egy neves Apple-szakértő szerint.

Összességében nem visznek vissza túl sokat az Apple február 5-én forgalomba került Vision Pro XR-szemüvegéből: a neves Apple-szakértő, Ming-Chi Kuo vizsgálata szerint az újdonsült Vision Pro-tulajdonosoknak mindössze az egy százaléka küldte vissza a szemüveget, ami egyáltalán nem rossz arány. A visszaküldött szemüvegek nagyjából 30 százaléka mögött pedig az az ok állt, hogy a felhasználók nem tudták kitalálni, hogyan kell használni ezt a valóban újszerű, 3500 dolláros technológiát, nem tudták beállítani az eszközt.

És ez igencsak meglepő. Az Apple termékei, például az iPhone és a Mac ugyanis intuitív felhasználói felületeikről híresek, de úgy tűnik, hogy a Vision Pro e tekintetben hiányos. „Intuitív tervezés” – ez az Apple egyik szlogenje a Mac számítógépekhez. „A Macet úgy tervezték, hogy könnyen megtanulható és használható legyen – így többet tehet, mint azt valaha is elképzelte” – emlékeztet a Gizmodo az Apple webhelyének szavaira.

Ennek ellenére az Apple első XR fejhallgatója rendelkezik néhány kevésbé nyilvánvaló funkcióval, amelyek megzavarhatják a felhasználókat. Például az, hogy a Vision Pro szemkövető technológiát használ a kurzor vezérlésére, és bár ennek intuitívabbnak kellene lennie, mint az egér használatának, mégis vannak korlátai.

+60% teljesítmény, +1 képernyő: az Apple váratlanul bejelentette az új MacBook Airt - íme a magyar árak

Csendben jelentette be az Apple az új MacBook Air-szériát, mellyel a vállalat belépő szintű notebookjaiba is elhozza legfrissebb, M3 jelzésű chipjét. Ami azonban figyelemre méltóbb, hogy az M-szériás chipek történetében először az Air is támogatja egyszerre több külső kijelző használatát.

Ha a felhasználó szeretne böngészni az alkalmazások között, meg kell nyomnia egy fizikai gombot a headseten, ami kilépteti a térbeli számítástechnikai élményből. A vezérlőközpont megnyitásához fel kell néznie a mennyezeten lévő apró nyíl felé. És ha elfelejti jelszavát, előfordulhat, hogy fel kell keresnie az Apple Store-t a visszaállításhoz. Egyes felhasználók úgy találják, hogy nem éri meg a fáradságot, különösen a 3500 dolláros ár fényében.

Apple

Ettől függetlenül Kuo arra utal elemzői feljegyzésében, hogy az Apple várhatóan több Vision Prót fog eladni idén, mint amennyit eredetileg előre jelzett, bár ez továbbra is szűk piacnak tűnik. Az elemző arra számít, hogy a Vision Pro néhány évig marginális termék marad, és az Apple csak 2027-ben ad majd ki olcsóbb, sorozatgyártású modellt. Úgy tűnik azonban, hogy az Apple több tervezőt helyez a Vision Pro csapatába, miután elvetette a régóta várt Apple Car terveit.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.