szerző:
Tetszett a cikk?

A Honor legújabb flexibilis képernyős telefonja összecsukva lényegében akkora, mint egy normál mobil, szétnyitva pedig hozza a jól ismert minitablet életérzést. Kipróbáltuk a hosszas késést követően Európába is megérkezett Honor Magic V2-t.

A Samsung 2019 elején az első Galaxy Fold révén alaposan berúgta a flexibilis kijelzős, szétnyitható okostelefon-piac ajtaját, mely készülékről aztán gyorsan kiderült, hogy sokkal inkább egy technológiai erőfitogtatásnak tekinthető sorozatgyártott prototípus, semmint egy valóban hasznos kütyü. Bumfordi kialakítás, 15,5 milliméteres vastagság, pici külső kijelző, sérülékeny belső panel, csak, hogy a legfontosabb negatívumokat soroljuk.

Innen aztán egy nagy ugrással, megannyi különböző koreai és kínai készüléken átugorva eljutottunk 2024 elejére, amikor is itt fekszik az asztalunkon az első olyan hajlékony készülék, mely már alig 10 milliméter vastag, és amely kinőtte elődjei legtöbb gyermekbetegségét.

Teszten a Honor harmadik szétnyitható telefonja, a Kínában már hosszú hónapok óta, Európában, és így Magyarországon viszont csak mostantól kapható Honor Magic V2.

László Ferenc

Tényleg karcsú

A 2022 elején debütált Magic V és a 2022 végén érkezett Magic Vs utódja a kategóriában elsőként csúszott be a lélektani 10 milliméteres határ alá. A műbőr hátlapú verzió csukott állapotban konkrétan 9,9 milliméter vastag, de a hozzánk érkezett üvegborítású kivitel is csak 0,2 milliméterrel vaskosabb.

Bár a nem kicsit kiemelkedő kamerasziget enyhén belerondít a képbe, összességében véve szép eredmény, hogy a Magic V2 lényegében ugyanolyan vastag, mint a normál kialakítású felső kategóriás okostelefonok. Az alsó és a felső rész között a legfrissebb trendeknek megfelelően nincs légrés, és igen impresszív, hogy a szétnyitott készülék mindössze 4,7 milliméter vastag.

László Ferenc

A magnéziumötvözetből készített keretnek köszönhetően nemcsak masszív, hanem egész könnyű is lett a Honor újdonsága, a korábbi 260–290 helyett immár csak 230 gramm húzza le a zsebünket. A titánból készített zsanért 200 helyett 400 ezer nyitásra/csukásra méretezték, és igen hasznos, hogy kis túlzással élve bármely szögre kinyitva használható a telefon.

Negatívum, hogy IPX8 minősítés nem jár a pénzért. Tehát akinek fontos a vízállóság, az jobban jár a Samsung Galaxy Z Fold5-tel. Ekkor viszont együtt kell élni a jelentősen nagyobb, 13,4 milliméteres vastagsággal.

Honor Magic V2 vs. Samsung Galaxy Ultra S23
László Ferenc
Honor Magic V2 vs. Samsung Galaxy S23 Ultra
László Ferenc

Nagyképű

120 Hz-es frissítési sebesség, HDR10+ szabványú nagy dinamikatartomány, 1 milliárd színárnyalat, LTPO OLED technológia és 402 ppi pixelsűrűség – e tekintetben semmi eltérés nincs a két kijelző között. És míg az említett Samsung-féle riválisnak csak a belső panele használható ceruzával, addig a Honor esetében mindkét képernyőn támogatott a cerkás jegyzetelés és rajzolgatás.

Az igen komoly, 2500 nites maximális fényerejű külső kijelző használhatóságán sokat javít a 20:9-es, vagyis hagyományos képarány, mellyel szemben a Fold5 nyúlánkabb, 23.1:9-es arányszámot képes csak virítani. A 6,43 colos képernyőre nem sok panaszunk lehet, a felső részének közepén lévő szelfikamera ugyanúgy 16 megapixeles és 4K / 30 fps videófelvevős, mint a belül elhelyezett társa.

László Ferenc

A 9,78:9-es képarányú hajlékony kijelző 1600 nites fényereje némileg elmarad a Fold5 1750 nitjétől, de a gyakorlatban nem igazán lehet panasz rá. Mint ahogy a hosszanti gyűrődésre sem, mely ugyan adott szögből látható és ki is tapogatható, normál használat esetén szinte észre sem vehető.

A 7,92 colos képátlón komoly élményt jelent a tartalomfogyasztás (videó, játék) és az irodai munkavégzést is hatékonyan támogatja a tabletekéhez hasonló nagy felület. A kihangosításról sztereó hangpár gondoskodik, az oldalra került ujjlenyomat-szenzor egész gyorsan és pontosan teszi a dolgát.

A 6,43 colos Magic V2 és a 6,8 colos S23 Ultra
László Ferenc
7,92 col vs. 6,8 col
László Ferenc

Az 50 megapixeles főkamera többek közt lézeres autofókusz és optikai képstabilizátor révén gondoskodik az éjjel/nappal kiváló képminőségről, a hasonló felbontású nagylátószögű kamera a mai elvárásoknak megfelelően – és a Fold 5 ultrawide kamerájától eltérően – szintén autofókuszos.

A telefotó kamera felbontása 8-ról 20 megapixelre nőtt, optikai zoomja viszont 3x-ról 2,5x-re csökkent. 10x-es hibrid zoomig egész jó az optikai képstabilizátor által támogatott képminőség, a 40x-es maximális digitális zoom már kevésbé hasznos. Aki nem tud élni 8K-s videófelvevő nélkül, az inkább a Fold5 felé kacsintgasson, a Magic V2 esetében be kell érni 4K felbontással.

László Ferenc
0,6x
László Ferenc
1x
László Ferenc
2,5x
László Ferenc
10x
László Ferenc

Zéró Android-para

A teljes körű Google-támogatást élvező MagicOS 7.2 pattogósan gyorsan teszi a dolgát és könnyen kezelhető, de szolgáltatási kör tekintetében nem ér fel a Samsung-féle One UI 6 szintjére, ezenkívül az Android 13 helyett immár Android 14 operációs rendszer is a Samsung malmára a hajtja a vizet.

Mivel ez egy még 2023 közepén leleplezett telefon, csak limitáltan róható fel neki, hogy még nem a harmadik-, hanem csak a második generációs Snapdragon 8 hajtja, többek közt már csak azért sem, mert ez a hardver még 2024-ben is bőven ütőképes teljesítményt biztosít. Ezzel együtt szebb lenne az összkép, ha 2023 közepének hardverét 2023 közepén, nem pedig 2024 elején vehetné kézbe az ember.

A 16 GB RAM néggyel több a Samsung riválisban lévőnél, és a tesztkészülék 512 GB belső memóriájából alaphelyzetben mintegy 460 GB szabad.

László Ferenc
László Ferenc

A két részre osztott, körülbelül hitelkártya vastagságú akkumulátor 5000 mAh kapacitása nem változott az elődhöz képest, de így is veri a Fold5-féle 4400-as telepet. Ráadásul nemcsak kapacitásban, hanem töltési sebesség fronton is, hiszen 25 helyett akár 66 W-tal is tölthető az aksi, a legnagyobb töltési tempóhoz viszont a melegedés mérséklése miatt szét kell nyitni a telefon.

Az 1–1,5 napos üzemidő korrektnek mondható. Azért viszont kár, hogy nincs vezeték nélküli töltési lehetőség, ami vélhetően a vékony kialakítás számlájára írható. Ezt leszámítva komplett a wireless-arzenál, szélsebes 5G-t, wifi 6e-t és NFC funkciós Bluetooth 5.3-at is kapunk, az USB-port pedig a gyorsabb 3-as verzióból való.

Védőtok is jár hozzá
László Ferenc

Konklúzió, árak

+: egész vékony és könnyű, kiváló kijelzők, korrekt üzemidő, fejlett kamera, 66 W-os töltő.

: nincs vízállóság és vezeték nélküli töltés, még nem Android 14-et futtat.

Az elmúlt 5 évben megjelent jó néhány hajlékony kijelzős szétnyitható telefon közül méret és tömeg tekintetében a Honor Magic V2 hasonlít leginkább egy normál kialakítású high-end készülékre.

Ráadásul mivel igen szimpatikus képarányú a külső kijelzője, a korábbiaknál kevesebbszer lehet szükség a szétnyitásra. Amikor mégis, akkor ott a közel 8 colos hatalmas és gyönyörű belső képernyő.

Vízállóság, vezeték nélküli tölthetőség és szoftver fronton lehetne még egy keveset fejleszteni rajta, de összességében véve a Magic V2 így is napjaink egyik legjobb flexibilis képernyős mobilja. Érdeklődve várjuk, hogy mit lép majd erre idén a Samsung, hogy milyen lesz a Fold6, és az sem lenne rossz, ha végre az Apple is megvetné a lábát ezen az egyre dinamikusabban növekvő piacon.

A Honor Magic V2 hivatalos magyarországi listaára 800 ezer forint. Érdekesség, hogy telefon mellé a bevezetés első heteiben egy 55 hüvelykes LG tévé (55UR78003LK) jár.

Viszonyításképp, a fél éve 770–910 ezer forinton nyitott Fold5 mostanság már 600 ezer forint magasságában is begyűjthető.

László Ferenc

A többi tesztünket itt találja. Ha rendszeresen szeretne értesülni róluk, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.