Sorozatban negyedik bajnokiján sem nyert a Fradi, Abena megsérült

Vágólapra másolva!
2023.12.03. 17:35
A labdarúgó NB I 15. fordulójában a Ferencváros hazai pályán 0–0-s döntetlent ért el a Mezőkövesd ellen.

A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Az FTC védője, Abena megsérült, hordágyon hagyta el a pályát az első félidőben (Fotó: Dömötör Csaba) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
15. FORDULÓ
FERENCVÁROSI TC–MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC0–0
Budapest, Groupama Aréna, 6127 néző. Vezette: Káprály

A találkozó onlive, szöveges tudósítása itt olvasható!

FRISSESSÉG? Már a mérkőzés előtt biztosak lehettek benne a szurkolók, hogy döntő szerepe lehet a mérkőzésen a zöld-fehérek fizikai állapotának. Sokszor írtunk már erről: július közepén kezdődött az idény, azóta szinte mindig heti két mérkőzést kellett lejátszania a bajnoknak, és a válogatott játékosoknak még a nemzeti csapatban is teljesíteniük kellett. Csütörtök este egy mentálisan és főleg fizikailag megterhelő Konferencialiga-mérkőzést játszott Szerbiában a Dejan Sztankovics edzette csapat, így a péntek és a szombat maradt arra, hogy a gárda felkészüljön a vasárnapi bajnokira, amelyen az egyre jobb formában lévő Mezőkövesd érkezett a Groupama Arénába. A borsodi alakulat persze nagyon megszervezte a védekezést: a négy védő előtt Cseke Benjámin és Christian Gomis adott stabilitást a vendégek játékának, nekik kellett megjátszaniuk az előttük helyezkedő négy támadó szellemű játékost. Sőt, ez néha öt főre bővült, mert a gólerős Vajda Sándor ezúttal a védelem bal oldalán kapott szerepet, de nagyon sokszor fellépett ő is az akciókhoz. Olyannyira nem mondott le a támadásokról a borsodi együttes, hogy a meccs elején Cseri Tamás beadása okozott zavart, majd Sztefan Drazsics lövésénél már Dibusz Dénesnek kellett védenie, és ugyancsak a válogatott kapus óvta meg kapuját a góltól Molnár Gábor veszélyes szabadrúgásánál. Három kecsegtető kövesdi lehetőség volt tehát a mérkőzés elején, a másik oldalon Lisztes Krisztián szerezhetett volna gólt, de közelről Riccardo Piscitellibe lőtte a labdát.

A feszültség szinte tapintható volt. Egy játékvezetői ítéletet vitatva Sztankovics szinte tombolni kezdett a kispad előtt, s az oldalvonalnál kiabálta ki a mérgét a tartalék játékvezetőnek. Az ingerültség abból a szempontból érthető volt, hogy a Fradi az előző három bajnoki mérkőzésén csak egy pontot szerzett: kikapott Kecskeméten (1–2) és hazai pályán a Fehérvártól (0–1), döntetlent ért el Felcsúton a Puskás Akadémia otthonában (1–1).

Fél óra elteltével is azt rögzíthettük, hogy a vendégcsapat igyekszik megbecsülni a labdát, és kulturáltan futballozva próbált támadásokat építeni, míg a Ferencváros nem nagyon tudott veszélyt jelenteni a kövesdiek kapujára. Az első félidő második részében már egyértelműen a Fradi akarata érvényesült, a vendégek térfelén zajlott a játék, egyre többször lépett a tizenhatoson belülre a hazai együttes, de a szünetig gólt nem tudott szerezni. Nem sokkal a lefújás előtt szerencsétlen baleset borzolta a kedélyeket. Riccardo Piscitelli véletlenül megrúgta Myenty Abenát, a ferencvárosi védő hosszas ápolás után hordágyon vitték le a pályáról. A ferencvárosi kispadon nehezen élték meg a történeteket, Dejan Sztankovics idegességében pályára lökte Andó-Szabó Sándor tartalék játékvezetőt – úgyhogy mindenkinek jót tett a pihenő a szünetben...

Nagy lendülettel kezdte a második félidőt a Ferencváros. Időnként tűzijáték alakult ki a kövesdi kapu előtt, de Kuttor Attila csapata átvészelte a nehezebb időszakot. Botka Endre helyére Katona Bálint érkezett, aki tavaly, amikor Kecskeméten játszott kölcsönben, remekül teljesített, de idén kevés lehetőséget kapott a zöld-fehéreknél – ám a Csukaricski elleni összecsapáson kimondottan jól szállt be, így ismét megkapta a lehetőséget Sztankovicstól. A Fradi – akárcsak az Ekl-mérkőzésen – ezúttal is átállt a három belső védős rendszerre, így két szélső, három belső középpályás és két csatár próbálta feltörni az ellenfél védekezését. A támadójátékot segítendő pályára lépett Tokmac Nguen is, egyre többet birtokolta a labdát a Ferencváros, és a játék szinte folyamatosan a kövesdi térfélen zajlott, de a vendégek tartották magukat. A zöld-fehérek járatták a labdát, próbálkoztak jobbról, kísérleteztek balról, de sehol sem találták a rést a védőfalon.

A hetvenedik perc körül úgy lehetett érezni, kezd fáradni a Mezőkövesd, de a Ferencváros sem volt, nem is lehetett friss, így az lehetett a kérdés: mentálisan melyik együttes bírja jobban a mérkőzés befejező szakaszát. Nos, a kövesdi kapus, Piscitelli volt, aki bizonyította, minden idegszálával a meccsre koncentrált, ugyanis bravúrral védte a labdát, amelyet Kristoffer Zachariassen lőtt meg közvetlen közelről. Úgyhogy ez volt a slusszpoén egy nem túl magas színvonalú mérkőzésen: gól nem volt, de nagy védés igen. 0–0