Hétgólos nagy meccset nyert meg a Liverpool

Vágólapra másolva!
2023.12.03. 14:49
null
Trent Alexander-Arnold nagyot játszott (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában a Liverpool odahaza látványos mérkőzésen 4–3-ra legyőzte a Fulhamet.

ANGOL PREMIER LEAGUE
14. FORDULÓ
Liverpool–Fulham 4–3 (2–2)
Liverpool,
Anfield Road. Vezette: Attwell
Liverpool:
Kelleher – Alexander-Arnold, Matip (Konaté, 68.), Van Dijk, Cimikasz – Szoboszlai (Gakpo, 65.), Mac Allister (Gomez, 65.), Gravenberch (Endo, 83.) – Szalah, D. Núnez, L. Díaz. Menedzser: Jürgen Klopp
Fulham:
Leno – Tete (Castagne, 75.), Bassey, Ream, A. Robinson – Reed (C. Vinícius, 90.), Palhinha – Iwobi (Reid, 75.), Pereira (Cairney, 62.), H. Wilson (Willian, 62.) – R. Jiménez. Menedzser: Marco Silva
Gólszerző:
Leno (20. – öngól), Mac Allister (38.), Endo (87.),Alexander-Arnold (88.), ill. H. Wilson (24.), Tete (45+3.), Reid (79.)

ÖSSZEFOGLALÓ

Az első félidő nagy Liverpool-fölényben telt el, mégis 2–2-vel vonultak pihenőre a csapatok. Bár a hazaiak sokkal több támadást vezettek, és szenzációs gólokat szereztek Trent Alexander-Arnold és Alexis Mac Allister révén (utólag az első találatot Bernd Leno öngóljának minősítették), a vendégek is jól használták ki kevesebb helyzetüket (Harry Wilson és Kenny Tete).

A második félidőben sokáig nem változott az állás – Szoboszlai Dominiket a 65. percben lecserélték –, ám a végjáték nagyon látványos gólpárbajt hozott. Meglepetésre a Fulham remek akció végén megszerezte a vezetést Bobby Reid révén, ám a 83 percben csereként beálló Endo Vataru a 87. percben egyenlített, majd egy perccel később Alexander-Arnold óriási lövéssel megszerezte a hazaiak negyedik gólját is.

Mint kiderült, ez győzelmet is jelentett Jürgen Klopp csapatának, amely így csak két pontra van a tabellát vezető Arsenaltól. 4–3

Összefoglaló:

A FORDULÓ TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEI
AFC Bournemouth–Aston Villa 2–2 (Semenyo 10., Solanke 52., ill. Bailey 20., Watkins 90.)
Chelsea–Brighton & Hove Albion 3–2 (E. Fernández 17., 65. – a másodikat 11-esből, Colwill 21., ill. Buonanotte 43., Joao Pedro 90+2.)
Kiállítva: Gallagher (Chelsea, 45.)
West Ham United–Crystal Palace 1–1 (Kudus 13., ill. Édouard 53.)

Később

Manchester City–Tottenham Hotspur 3–3 (Szon Hung Min 9. – öngól, Foden 31., Grealish 81., ill. Szon Hung Min 6., Lo Celso 69., Kulusevski 90.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Arsenal–Wolverhampton Wanderers 2–1 (Saka 6., Ödegaard 13., ill. Matheus Cunha 86.)
Brentford–Luton Town 3–1 (Maupay 49., Mee 56., Baptiste 81., ill. J. Brown 76.)
Burnley–Sheffield United 5–0 (J. Rodríguez 1., Bruun Larsen 29., Amdouni 73., Koleosho 75., Brownhill 80.)
Kiállítva: McBurnie (Sheffield, 45+1.)
Nottingham Forest–Everton 0–1 (McNeil 67.)
Newcastle United–Manchester United 1–0 (Gordon 55.)

PERCRŐL PERCRE

90+7. perc: vége a mérkőzésnek!

Hét perc a hosszabbítás.

90. perc: Reed lejön, Carlos Vinícius a helyén.

88. perc: vezet a Liverpool! Óriási erővel támad a Liverpool, a Fulham védelme nem igazán tud felszabadítani. A labda Trent Alexander-Arnold elé kerül, aki 16 méterről nagy erővel a kapu jobb oldalába bombáz. 4–3

87. perc: egyenlít a Liverpool! Szalah passzolt a pár perce beállt Endo vataruhoz, aki szépen kilőtte a bal felső sarokba. 3–3

85. perc: szöglet után Endo fejesét bravúrral védi Leno, a kipattanót Szalah néhány méterről fölé bombázza.

84. perc: két liverpooli lövést blokkol a vendégek védelme.

83. perc: Gravenberch lejön, Endo Vataru folytatja.

79. perc: vezet a Fulham! Gyönyörű támadást vezetnek a vendégek, a végén Cairney középre adott labdáját Bobby Reid fejeli közelről a kapuba. 2–3

78. perc: gyors Fulham-ellentámadás, a végén Robinson oldalról lő, de Kelleher vetődve hárít.

75. perc: újabb változtatás a Fulhamnél, Iwobi és Tete is lejön, Reid és Castagne érkezik.

73. perc: Szalah előtt adódna lehetőség, de Leno jól jön ki.

71. perc: Gravenberch lő távolról, de Leno ezt is védi.

68. perc: Matip megsérül, őt is le kell cserélni, Konaté váltja.

65. perc: ennyi volt mára Szoboszlainak és Mac Allisternek is, helyükre Gakpo és Gomez jön.

62. perc: Pereira és Wilson lejön, Cairney és Willian folytatja.

60. perc: nagyszerű Pool-kontra, Szoboszlai ível jobbról középre, Szalah előrefejeli a labdát Núneznek, aki nagy helyzetben lő, de Leno véd.

59. perc: Pereira lő 18 méterről, de mellé.

58. perc: Díazhoz kerül a labda, aki fordulás után középről 15 méterről laposan lő, de Leno jobbra vetődve véd.

53. perc: nagy Pool-kontra, a végén Szalah passzol Núnezhez, aki oldalról 16 méterről telibe bombázza a lécet.

53. perc: megint Szoboszlai célozza meg a kaput, de most meg Leno hárít.

52. perc: Szoboszlai lő nagy erővel 25 méterről, de mellé megy .

51. perc: Alexander-Arnold passza után Núnez megy el a jobb oldalon, majd lő, de mellé.

48. perc: Andreas Pereira megy el a jobb oldalon, nagy helyzet lehetne, de már csak az alapvonalon túlról tudja visszatenni a labdát.

Nem volt csere egyik oldalon sem.

Elkezdődött a második félidő.

És már vége is az első félidőnek, 57 perc után…

45+10. perc: Szalah lő a jobb oldalról, de Leno szépen véd.

45+10. perc: Núnez lő éles szögből, Leno véd.

45+7. perc: megint a Pool kapujában a labda, de most tényleg les (Tim Ream).

45+3. perc: most a hazai védelem hibázik Pereira szöglete után, Kenny Tete pedig egyenlít. A VAR erősen nézi, nem volt-e les. Két perc után megállapítják, hogy nem az, így a gól érvényes 2–2

45. perc: kilenc percet hosszabbít a játékvezető, főleg Leno sérülése miatt.

38. perc: ismét vezet a Liverpool! Luis Díaz cselei után rosszul szabadít fel a vendégek védelme, a labda Alexis Mac Allisterhez kerül, aki 30 méterről kilövi a bal felső sarkot. Hatalmas találat ez is.

34. perc: Alexander-Arnold lő középről 20 méterről, a labdát szögletre blokkolják.

31. perc: Wilson majdnem megszerezi a vezetést a Fulhamnek, de nagy helyzetben rosszul veszi át a labdát, így a védelem ment.

29. perc: Cimikasz íveli középre a szabadrúgást, Matip fejel, de mellé.

24. perc: egyenlít a Fulham! Tetszetős baloldali akció végén, Iwobi passza után Robinson ad középre, Harry Wilson nagyszerűen érkezik, és a hálóba lő 1–1

20. perc: vezet a Liverpool! A szabadot Trent Alexander-Arnold lőtte el, a labda lécről vágódott előbb Leno testére, majd a kapu bal oldalába. Óriási gól volt! (utólag Leno öngóljának minősítették) 1–0

18. perc: Szoboszlait szép csel után felvágják, szabadrúgás 25 méterről, jó szögből.

16. perc: Szalah pörgeti középre a labdát, de senkinek sem jó, illetve Lenónak az.

14. perc: folytatódik a meccs, Lenóval és egy nagy kötéssel a fején.

12. perc: Lenót már négy perce kezelik, nem biztos, hogy tudja folytatni.

8. perc: Szoboszlai lő középről, Lenóról kipattan a labda, Díaz csap le rá, de közben összeütközik a kapussal. A labda Szalahhoz kerül, aki a hálóba vágja, de közben a játékvezető lest jelez. Lenót hosszasan ápolni kell az eset után.

6. perc: Gravenberch és Núnez kavarja meg a vendégek védelmét, amely nagy nehezen hárítja a támdást.

3. perc: bizonytalankodik a Fulham védelme. Luis Díazhoz kerül a labda, középről 20 méterről lő, Leno véd.

2. perc: Iwobi iramodik meg a bal oldalon, majd középre lövi a labdát, de Kelleher rávetődik.

1. perc: Szalah ugratja ki Szoboszlait, de utóbbi lesen volt.

Elkezdődött a mérkőzés!

A mérkőzés 15 órakor kezdődik.

ELŐZMÉNYEK

A Liverpoolnál sérülés miatt a kapus Alisson és Diogo Jota sem állhat Jürgen Klopp rendelkezésére.

Issa Diop, Tyrese Francois, Rodrigo Muniz és Adama Traoré is hiányzik a Fulhamből.

A két csapat eddig 36-szor mérkőzött meg egymással az Anfielden minden sorozatot figyelembe véve, és a Fulham csak kétszer nyert.

A mostani bajnoki kiírásban a Liverpool mind a hat hazai találkozóját megnyerte, 17–2-es gólkülönbséggel.

Mohamed Szalah eddig 199 gólt szerzett a Poolban, Így egy újabb találattal az ötödik liverpooli lehet, aki eléri a 200-at. Az eddigiek: Ian Rush (346), Roger Hunt (285), Gordon Hodgson (241) és Billy Liddell (228).

„Szeretnénk, ha az Anfield félelmetes erőd lenne az ellenfeleknek, megpróbálunk minden meccset megnyerni – mondta Caoimhin Kelleher. – Biztos vagyok benne, hogy senki sem szeret itt ellenünk játszani, ezt tudjuk, és próbáljuk kihasználni. A közönség mindig nagyszerű atmoszférát teremt, mi pedig a pályán akarjuk meghálálni nekik a biztatást, és minél több győzelmet szerezni.”

A Liverpool Alisson kapus mellett nélkülözni kénytelen a szintén a Manchester City ellen megsérülő Diogo Jotát, valamint Thiago Alcantara, Stefan Bajcetic és Andrew Robertson felépülésére is várni kell. Emiatt a mérkőzést megelőző sajtótájékoztatón Jürgen Klopp a rotáció fontosságát és nehézségeit emelte ki.

„Nem vagyok biztos benne, hogy folyamatosan cserélni tudjuk a kezdőjátékosokat, attól függ, ki áll rendelkezésre – nyilatkozta a német menedzser. – Csütörtökön az Európa-ligában, a LASK ellen megcsináltuk, a győzelem jó előjel az előttünk álló időszakra. A Fulham remek csapat, a támadósorban Raúl Jiménezzel, Carlos Viníciusszal, valamint a Premier League történetének egyik legjobb futballistájával, Williannel. És akkor még ott van a középpályán Andreas Pereira. Nehéz dolgunk lesz ellenük. Caoimhín Kelleher maximálisan készen áll az előtte álló feladatra. Saját nevelésű játékos, lépésről lépésre nyomon követtem a fejlődését, most megkapja az esélyt a bizonyításra.”