Szalah büntetőt rontott, majd duplázott: nyert a Liverpool!

Vágólapra másolva!
2024.01.01. 20:50
null
Szoboszlai jól játszott, de megsérült (Fotó: AFP)
A Premier League 20. fordulójában a Liverpool 4–2-re megverte odahaza a Newcastle Unitedet, Szoboszlai Dominikot sérülés miatt le kellett cserélni a 64. percben.

ANGOL PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ
Liverpool–Newcastle United 4–2 (0–0)
Liverpool,
Anfield. V: A. Taylor
Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, I. Konaté, Van Dijk, Joe Gomez – Szoboszlai (Gravenberch, 64.), Endo (Mac Allister, 75.), Curtis Jones – Szalah, Darwin Núnez (Gakpo, 64.), Luis Díaz (Diogo Jota, 64.). Menedzser: Jürgen Klopp
Newcastle: Dúbravka – Livramento, Schär, Botman, Burn (Hall, 82.) – Miley (Almirón, 54.), Guimaraes, Longstaff – Joelinton (Lascelles, 82.), Isak, Gordon. Menedzser: Eddie Howe
Gólszerző: Szalah (49., 86. – utóbbit 11-esből),Curtis Jones (74.), ill. Isak (54.), Botman (81.)

A Liverpool leginkább azért akart nyerni a (szintén) sérülésektől sújtott, pocsék formában lévő Newcastle United ellen az évnyitón, hogy hárompontosra növelje előnyét a tabella élén.

Minden esélye adott volt a hazaiaknak az első félidőben, hogy komoly előnnyel térjenek pihenőre, de Darwin Núnez ziccereit védte a vendégek szlovák kapusa, Martin Dúbravka, aki hárította Mohamed Szalah büntetőjét is.

Az egyiptomitól egy időre búcsút vesznek a liverpooliak, kezdődik ugyanis nemsokára az Afrikai Nemzetek Kupája.

A kihagyott 11-es után a kipattanót közelről a léc fölé vágta Trent Alexander-Arnold, aki nem sokkal később éles szögből majdnem megszerezte az idei Puskás-díjas gólt, ám a labda a kapufán csattant.

Szoboszlai Dominik kezdett, jól védekezett, hasznosan futballozott a két 16-os között, és többször is helyzetbe hozta a társait, például a 11-est kiharcoló Luis Díazt. Nagy szerepe volt e párosnak a gólban is, Darwin Núnez kiváló passzával Mohamed Szalahnak nem volt nehéz dolga, megszerezte karrieje 150. PL-gólját a Poolban.

Núnez kihagyott ezt követően három helyzetet is, és ez megbosszulta magát, mert Alexander Isak egyenlített.

Szoboszlai bal lába meghúzódott, a 64. percben lecserélték őt, beállt Cody Gakpo és Diogo Jota, ők is elpuskáztak egy-egy lehetőséget, de Szalah ziccerét is védte az élete mérkőzését játszó Dúbravka.

Aki Curtis Jones közeli lövésével szemben már tehetetlen volt, majd Cody Gakpo szerzett szerencsés gólt. De nem adta fel a Newcastle, a hajrára fordulva Sven Botman szépített, azonban hamar lehűtötte a kedélyeket Mohamed Szalah, aki bátran odaállt a Diogo Jota által kiharcolt büntetőhöz. 4–2!

Jürgen Klopp ezt a lövést nem merte nézni, háttal állt az eseményeknek...

A lefújás után azonban már önfeledten örült, vezényelte a közönség ünneplését – fontos három pontot szerzett a Liverpool, reméljük, nem vezéráldozattal.

PERCRŐL PERCRE

Klopp elhagyja a gyűrűjét, de megtalálja a fűben, indulhat a közös ünneplés a közönséggel.

90+8. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. perc
Mezőnyharc, a hazai közönség örül, Liveramento megindul, szereli Van Dijk. Kontra, Szalah ballal 10-ről gyengén lő kapura, becsúszva blokkol Schär, Jota mellre veszi a lecsorgót, és jobbal 8-ról a jobb alsó mellé lő.

Hét perc a ráadás, közben kitör egy kis kakaskodás.

89. perc Sean Longstaff odarúg Jotának, sárga lap.

86. PERC ... UGYANIS MOHAMED SZALAH BERÚGJA, ballal a jobb alsóba lő, a kapus balra el. 4–2!

Szalahnál a labda, Klopp nem mer odanézni, háttal áll. De örül, mert hallja és látja a drukkereket...

84. perc Most tényleg eldőlhet, Mac Allister kiváló passzával kapura tör Jota, elmegy balra a Martin Dúbravka mellett, aki elkapja a portugál lábát. Sárga lap és büntető.

82. perc Lewis Hall Burnt, Jamaal Lascelles Joelintont váltja a vendégeknél.

81. PERC SZÉPÍT AZ NU, egy jobb oldali, jobblábas Longstaff-szögletet öt méterről, négy védő közül a jobb alsóba fejel SVEN BOTMAN. 3–2!

80. perc Gakpo passzát Szalah kissé jobbról, 10-ről a kapus elé rúgja laposan.

80. perc Gól a gól, Klopp magán kívül hergeli nagyobb buzdításra a közönséget.

78. PERC CODY GAKPO eldönti a meccset? Szalah jobb oldali, jobblábas beadását az ötösön, középen jobbal rosszul találja el, de éppen így csapja be a jobbra elvetődő kapust. A labda a bal alsóba csorog. 3–1!

75. perc A frissiben felépült Alexis Mac Allister váltja Endót.

74. PERC EZ MÁR BENT VAN, Jota önzetlenül középre ad jobbról Szalah passza után, a kivetődő kapus mellett. CURTIS JONES jobbal egy lépésről a kapu közepébe lő. 2–1!

73. perc Gordon bal oldali beadását Longstaff hatról mellkassal a kapushoz sodorja.

69. perc Arnold jobb oldali kornere után Gakpo jobbal 11-ről kapura lő, a jobb alsó előtt vetődve véd térddel Dúbravka! Kontra, Gordon jobbal 17-ről ölön lövi a 250. poolos mérkőzésén szereplő Alissont.

67. perc Joelinton becsúszva felrúgja egy pocsolyában a meginduló Konatét, sárga lap ez is.

66. perc Endo Vataru kap sárga lapot a Jotát szerelő Liveramento akasztásááért.

65. perc Kissé jobbról, 13-ról Szalah ballal kapura lő, a jobb sarok előtt eléri a labdát vetődve Dúbravka, Jota 10-ről az előtte álló védőbe gyötri a kipattanót.

64. perc Szoboszlai a bal lábát fájlalja, Ryan Gravenberch váltja. Diogo Jota és Cody Gakpo be, Díaz és Núnez le.

63. perc Szalah passzol Arnoldhoz, aki jobbal középre emel, Núnez hétről a léc fölé fejeli a labdát.

62. perc Díaz kissé jobbról, 17-ről jobbal kapura teszi Szoboszlai passzát, de véd a jobb felső előtt Dúbravka.

Az NU 1995-ben nyert itt utoljára...

60. perc Nyom, nyom a Pool, de elfogytak a kreatív passzok, és lelkesebben védekezik az NU, mint tette azt korábban.

54. perc Miley le, Miguel Almirón be.

54. PERC ALEXANDER ISAK egyenlít, kissé balról, 7 méterről jobbal a bal alsóba lő, Gordon remek megindulása és kiváló ütempassza után. Van Dijk mellől: 1–1!

A Pool előző 14 NU elleni meccsén nem kapott ki.

53. perc Szalah ballal kapura lő 16-ról, Núnez az utolsó pillanatban visszahúzza a lábát, de a labda a kapus mellkasán csattan.

52. perc Núnez jobbal 11-ről, kissé jobbról kapura lő, Dúbravka jobbra vetődve hatalmasat véd.

51. perc Szalah jobbról visszaadná a gólpasszt, de Núnez ötméteres, jobblábas, félmagas lövését védi Dúbravka!

49. PERC GÓLLAL! Szoboszlai indítja a bal szélen Díazt, aki remekül tálal az ötös túlsarkára Núnez elé, aki jobbal nem mer már kapura lőni, középre teszi laposan a labdát, MOHAMED SZALAH jobbal öt méterről a kapu közepébe lő. 1–0!

46. PERC FOLYTATJUK!

Forrás: Weltfussball

45+6. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+5. perc Trent Alexander-Arnold kap sárga lapot reklamálásért, miután Gomez megrúgta a felezőnél Gordont.

45+4. perc Gomez balról ballal az ösötre emel Szoboszlainak, de éppen belekap előtte a labdába Botman, így az nem jó a magyar játékosnak!

45+2. perc Szoboszlai labdaszerzése után Lewis Miley felrúgja Szalahot a felezőnél. Sárga lap.

Öt perc a ráadás.

45. perc Luis Díaz kap sárga lapot, összerúgott Joelintonnal.

43. perc Guimaraes emel Isak elé, a 16-oson szereli őt Van Dijk. Szoboszlait előtte hátulról nagyon megrúgta Guimaraes, aki nem kapott újabb sárga lapot...

42. perc Szoboszlai jobbal 20-ról kapura lő, de a jobb sarok elől kirúgja a labdát Liveramento.

pic.twitter.com/Rc4WurA3vb

39. perc
Gomez passzát Arnold jobbal 16-ról, szinte nullszögből kapura teszi, Dúbravka ezt nem éri el, de a labda milliméterekkel kerüli el a jobb, azaz hosszú felső sarkot. KAPUFA. Majdnem meglett máris a Puskás-díjas gól.

37. perc Isak, a jobbról beadó Gordon és az ötös bal sarkáról a kapuba találó Burn összehoz egy gólt, de les.

36. perc Ez sincs bent, Botman elesik a 16-os előtt, Núnez egyedül a kapussal szemben a 11-esponton, de nem tud túljárni az eszén. Picit elindult jobbra a kapus, az ék belelőtte a labdát a kinyíjtott bal lábába. A kipattanó is az urué, 18-ról jobbal kapura lő, jobbra vetődve véd Dúbravka. A meccs embere.

29. perc Endo 22-ről kapura lő, mentenek a védők még az ötös előtt, Szoboszlai ismétlését Botman blokkolja.

28. perc Bruno Guimaraes kap sárga lapot, odacsúszott Endónak a középpályán.

27. perc Van Dijk közeli fejese az ötösn felugró Guimaraes kezén csattan... tovább.

25. perc Díaz bal oldali beadását Curtis Jones a bal sarok elől három méterről kapura tenné, de közbecsúszik Miley.

Szalah az előző 10 büntetőjéből 4-et elrontott a klubcsabata színeiben. pic.twitter.com/uUQFG1AhKg

22. PERC MOHAMED SZALAH ballal a bal sarokba lőne, de vetődve véd Dúbravka, a kipattanó Arnoldé, aki jobbal a léc fölé lő ötről, kissé jobbról.

Arnold kezében a labda, de már Szalah fog lőni.

20. perc EZ MEG BÜNTETŐ, Szoboszlai passzol Díaz elé, aki bedob két cselt, aztán felrúgja őt az ötösön látványosan Botman.

20. perc A VAR szerint is az volt. Les.

18. PERC EZ MÁR BENT VAN, LUIS DÍAZ a bal sarokba lő 11-ről, kissé balról, de lesen volt a meginduló, neki passzoló Núnez.

17. perc Szalah jobb oldali beadását elfejeli Núnez elől nagyot nyújtózkodva Botman.

16. perc Arnold emel jobbal az ötös elé egy szabadrúgást, Núnez 7-ről a jobb felső fölé fejeli a labdát.

13. perc Micsoda védés! Szalah jobb oldali beadását Núnez két méterről jobbal kapura pörgeti, középről, hatalmasat véd a jobbra vetődő kapus, a kipattanót tízről kapura teszi Jones, blokkol Schär az ötösön, Díaz Endo elé tolja a labdát, aki a jobb sarok mellé lő 14-ről.

A Liverpool az elmúlt három naptári év egyikében sem tudta megnyerni első bajnokiját, a Newcastle-nek még rosszabb a teljesítménye, az elmúlt 11 évnyitóból csak egyszer nyert (2018-ban a Stoke ellen).

11. perc Szoboszlai kornerét kiöklözi a kapu elől Dúbravka.

10. perc Gomez elviharzik a bal szélen, szereli a becsúszó Miley.

8. perc Gomez felrúgja Guimaraest, nincs sárga lap, aztán szerelik Szoboszlait a 16-os előtt, az ötös jobb sarka elől jobbal kapura lő Miley, de blokkol a nagyot csúszó Gomez.

Ómen. A Liverpool a legutóbbi 51 hazai bajnoki mérkőzéséből mindössze egyet veszített el. A Newcastle a legutóbbi 11 idegenbeli meccséből csak egyet nyert meg, és az utolsó négyet zsinórban elveszítette.

6. perc Szoboszlai bal oldali beadása Dúbravkáé.

4. perc Jones bedob két cselt, Liveramento fellöki, szabadrúgás, Arnold beadását Isak kifejeli a rövid sarok elől.

2. perc Szoboszlai passzát Arnold a jobb sarok mellé teszi ballal 17-ről, előtte Hall elpiszkálta Díaz beadását az ötösön Szalah elől.

1. perc Helyzettel, Endo passzával Szoboszlai a 16-os előtt, de közbelép Schär.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta vörösben, a vendégek fekete-fehér mezben és fekete nadrágban.

Az idő pocsék. Telt ház.

Egy kis örökmérleg:
184 meccs, 91 poolos és 49 NU-s sikerrel, 324, ill. 218 rúgott góllal.