A csodagyerek már elődöntős

A dartsvilágbajnokság legnagyobb szenzációját jelenti Luke Littler játéka, aki a versenyt a világranglista 164. helyén kezdte, de egymás után búcsúztatja sokkal esélyesebb ellenfeleit. A rendkívüli koncentrációt és komoly technikai felkészültséget kívánó sportágban nem véletlen, hogy akár 50 feletti játékosok is eredményesek lehetnek, viszont a tinédzsereknek nem sok babér terem. Ezt a tapasztalatot cáfolja az angol csodagyerek, aki legkevésbé sem a szerencsés véletleneknek köszönheti bámulatos menetelését.

Az ifjú titán a negyeddöntőben ugyanúgy kezdett a korábban két világbajnokot – Gerwyn Price-t és Gary Andersont – is búcsúztató Brendan Dolan ellen, mint korábbi találkozóin. A második szettet 121,86-os, a negyediket 103,09-es átlaggal nyerte meg, esélyt sem adva rutinos, 28. helyen kiemelt riválisának, és végül egy újabb 100 feletti szettátlaggal, 112,73-as eredménnyel 5:1-re könnyedén legyőzte Dolant.

Az elődöntőben az a Rob Cross lesz az ellenfele, aki a másik délutáni negyeddöntőben óriási bravúrt végrehajtva, 0:4-ről fordított Chris Dobey-val szemben.

Jól mutatja Littler parádés menetelésének elismerését, hogy a 8. helyen kiemelt 2018-as világbajnok ellen is őt tartják esélyesebbnek a fogadóirodák.

Darts, PDC-világbajnokság, London
Negyeddöntő:
Chris Dobey (angol, 99,84)–Rob Cross (angol, 100,70) 4:5 (3–1, 3–2, 3–0, 3–0, 1–3, 1–3, 2–3, 1–3, 3–5)
Luke Littler (angol, 101,93)–Brendan Dolan (északír, 86,45) 5:1 (3–2, 3–0, 3–2, 3–1, 1–3, 3–0)

A másik ág mérkőzéseit – Michael van Gerwen (holland, 2.)–Scott Williams (angol) és Luke Humphries (angol, 3.)–Dave Chisnall (angol, 11.) – este rendezik.