Pontot rabolt a Mezőkövesd Felcsútról, így a vonal felett telel

Vágólapra másolva!
2023.12.17. 17:47
A labdarúgó NB I 17. fordulójának záró mérkőzésén a Puskás Akadémia hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a vendég Mezőkövesddel, amely így a 10., tehát bennmaradást jelentő helyen zárta az őszi szezont.
A fehér mezes kövesdiek ezzel az egy ponttal a vonal felett zárták az őszt (Fotó: Dömötör Csaba)
LABDARÚGÓ NB I

17. FORDULÓ
Puskás Akadémia–Mezőkövesd 0–0

Felcsút, Pancho Aréna, 1023 néző. Vezette: Derdák

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Az esztendőutolsó bajnokiját rendezték a Pancho Arénában, és a motivációval egyik oldalon sem lehetett gond. A Puskás Akadémiánál mindenki tisztában volt azzal, a csapat már nem telelhet dobogón (mivel egy nappal korábban a Fehérvár FC 3–0-ra legyőzte a Paksi FC-t), ám nagyon nem volt mindegy, hogy a listavezető paksiakkal szemben hétpontos marad a hátránya, esetleg hatra vagy négyre csökken. Egészen más volt a helyzet Mezőkövesden: az idényt katasztrofálisan kezdő együttes (az első kilenc bajnokijából hetet elvesztett, és csak egyet nyert meg), hetek óta jól futballozik, gyűjtögeti a pontokat, ám olyan meccseken is alulmaradt (a DVTK és a Fehérvár ellen is 2–0-ra), amelyeken minimum egálban játszott a riválisával.

Miután a Kisvárda szombaton 4–0-ra legyőzte az Újpestet, a Mezőkövesd sereghajtóként futott neki az utolsó játéknapnak, ráadásul Kuttor Attila vezetőedző eltiltás miatt nem ülhetett le a kispadra, valamint a középpálya alapemberének, Christian Gomisnak is ki kellett hagynia sárga lapok miatt a mérkőzést. A vendégek szakmai stábja meglepőt húzott azzal, hogy a kezdőbe nevezte Kállai Zalánt, aki csak öt percet játszott az idényben – nem zárható ki, hogy azért is, mert 19 esztendős, vagyis megfelel a fiatalszabálynak. Az első lehetőség egyébként éppen előtte adódott, amikor a balösszekötő helyén belépett a büntetőterületen belülre, azonban túlzottan sokáig kivárt, így bele tudtak lépni a lövésébe. Az első veszélyes hazai támadást a 11. percben jegyezhettük fel, amikor is Nagy Zsolt bal oldali beadása után Lamin Colley fejelhetett, Ricardo Piscitelli magabiztosan védett. Érdekes volt megfigyelni, a vendégegyüttes mennyire megbecsüli a labdát, még hazai letámadás esetén is próbáltak a labdarúgók lapos passzokkal építkezni, ugyanakkor azt is látni lehetett, amikor hiba csúszik a kihozatalba (mint amikor Corbu Marius szerzett labdát a vendégek térfelén a jobb szélen), azonnal veszélyes helyzet alakulhat a Mezőkövesd kapuja előtt.

A hazai csapat kevesebbet birtokolta a labdát, mint arra számítani lehetett, nemigen érvényesült a két szélső, Corbu Marius és Nagy Zsolt gyorsasága, egyáltalán nem látszott, hogy egy dobogóra vágyó csapat játszik egy kiesés ellen küzdővel. A játékrész hajrájában három vendégjátékos vitte három hazai védőre a labdát, és ha Kállai Zalán nem a balra mozgó, az embereket magával elvivő Molnár Gábort játssza meg, hanem a középen üresen maradó Sztefan Drazsicsot, ziccerbe kerülhetett volna a vendégtizenegy.

Sem Hornyák Zsolt, sem a Kuttor Attilát helyettesítő Tóth Mihály nem érezte úgy, hogy változtatni kellene a szünetben, hogy aztán Lamin Colley kerüljön helyzetbe (Nagy Gergő labdaeladása után), Ilija Beriasvili azonban blokkolta a lövését. Nem jelentett meglepetést, amikor Hornyák hármas cserére szánta el magát, érkezett Jakub Plsek, Mikael Soisalo és Grúber Zsombor (a vendégeknél ugyanekkor David Babunszki), és kevés híján jött is a hazai gól. Nagy Zsolt lövését Piscitelli bravúrral, lábbal védte, és mielőtt a kipattanóra Soisalo lecsaphatott volna, Kállai Kevin bravúrral mentett. Jakub Plsek labdaszerzése után egy csellel lövőhelyzetet teremtett magának, ám a jobb sarok mellé lőtt. Hornyák mindegyik cseréjével a támadójátékot próbálta erősíteni, a 76. percben egy gyors kontra után mégis a Mezőkövesd előtt adódott helyzet, ám Molnár Gábor lövésébe Patrizio Stronati önfeláldozóan beledobta magát.

Becsülettel küzdöttek a felek, a Mezőkövesd a tizenharmadik felcsúti fellépésén harmadszor tudott pontot szerezni – ezzel a gól nélküli meccsel ért véget az őszi szezon. 0–0