Manchesteri pontszerzés az Anfielden, lecsúsztak az élről Szoboszlaiék

Vágólapra másolva!
2023.12.17. 17:20
null
Szoboszlai Dominik 61 percet töltött a pályán a Manchester United elleni rangadó (Fotó: Getty Images)
Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 17. fordulójának nagy rangadóján a Liverpool hazai pályán 0–0-s döntetlent játszott a Manchester United ellen.

ANGOL PREMIER LEAGUE
17. FORDULÓ
LIVERPOOL–MANCHESTER UNITED 0–0

Liverpool, Anfield. Vezette: Oliver
LIVERPOOL: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, Van Dijk, Cimikasz – Szoboszlai (J. Gomez, 61.), Endo, Gravenberch (Gakpo, 61.) – Szalah, D. Núnez (Elliott, 78.), Luis Díaz (C. Jones, 78.). Vezetőedző: Jürgen Klopp
MU:
An. Onana – Dalot, J. Evans, Varane, Shaw – Mainoo (Mejbri, 82.), McTominay, S. Amrabat – Antony (Pellistri, 82.), Höjlund, Garnacho (Rashford, 71.). Vezetőedző: Erik ten Hag
Kiállítva:
Dalot (90+4.)

ÖSSZEFOGLALÓ

A Manchester Unitedet fogadó Liverpool úgy vághatott neki a vasárnapi játéknap rangadójának, hogy tudta, az Arsenal legyőzte a Brightont, így visszavette az első helyet, sőt, a Brentford ellen hátrányba kerülő Aston Villa is nyert, azaz Jürgen Klopp csapata egyik pillanatról a másikra a tabella harmadik helyén találta magát. Pedig jó ómen lett volna listavezetőként fogadni a Unitedet, a manchesteri csapat ugyanis a legutóbbi tizenhárom alkalommal, amikor az aktuális listavezetőhöz látogatott a bajnokságban, képtelen volt győzni.

Tegyük gyorsan hozzá, az első félidőben mutatott teljesítménye alapján a Manchester Unitedet akár a sereghajtó is fogadhatta volna, a vendéggyőzelemre akkor se mutatkozott volna túl sok esély. Erik ten Hag csapata konkrétan úgy játszott, mint egy bennmaradásért küzdő, nulla rizikót vállaló kis csapat: minden mezőnyjátékos a saját térfelén, inkább a tizenhatoshoz közel tömörült, a felezővonalat pedig alig lépte át. Ennek persze megvolt az a járulékos haszna, hogy a Liverpool nem tudott átszaladni a vendégvédelmen, így legfeljebb átlövésből (a tizenegyedik percben Szoboszlai Dominik lőtt fölé huszonkét méterről), és állított labdás szituációból (Virgil van Dijk fejelt közelről a léc alá jobb oldali szögletet követően) tudott veszélyeztetni.

A második félidőt ugyan villámgyors Trent Alexander-Arnold-lehetőség vezette fel, de miután a Liverpool jobb-bekkje az oldalhálóba bombázott közelről, visszaállt az eredeti rend, azaz szinte helyzetek nélkül, a vendégek általános passzivitása mellett folydogált a meccs. Egyórányi játék után nyúlt bele először a találkozóba Jürgen Klopp, és a sérült Ryan Gravenberch (Cody Gakpo váltotta) mellett Szoboszlai Dominiket is lehozta a pályáról (Joe Gomez állt be). A frissítést követően ismét Alexander-Arnold előtt adódott lehetőség, de tizenhatról, laposan a jobb kapufa mellé tekert, majd teljesen váratlanul Rasmus Höjlund került helyzetbe, ám Alisson útját állta.

A hajrában még egy tizenegyesgyanús kezezés borzolta a kedélyeket (Luke Shaw alkarját valóban érte a labda, de ez különösebben nem hatotta meg sem a játékvezetőt, sem a VAR-szobát), a ráadás pillanataiban pedig a magából kivetkőző Diogo Dalot kiállítása emelt valamennyit a pulzuson, ám gól nem született, aminek a vendégek örülhettek.0–0

Vélemények
„Nagyon bosszús vagyok, mert szinte végig nálunk volt a labda, helyzeteket dolgoztunk ki. Csak az egyik csapat próbálta megnyerni a meccset. Bosszantó, mert mindig nyerni akarunk, és bosszantó, mert ma minden mutatóban jobbak voltunk” – fakadt ki a Sky Sportsnak a Liverpool csapatkapitánya, Virgil van Dijk.
A hazaiak menedzsere, Jürgen Klopp szintén a Sky Sportsnak nyilatkozott. „Sok jó dolgot láttam, tulajdonképpen csak az eredmény nem tetszik. Nem is emlékszem, hogy valaha ennyire uraltunk volna egy Manchester United elleni mérkőzést, beleértve a tavalyi hét nullát. Ha betaláltunk volna, megváltozott volna a meccs dinamikája, mert kénytelenek lettek volna kinyílni, és kockáztatni. Az ellenfél mindent egy lapra téve védekezett.”

PERCRŐL PERCRE

90+6. perc: VÉGE! Egyik csapat sem tudta a győztes találatot megszerzeni a 0–0-s döntetlennel zárult mérkőzésen. Köszönjük figyelmüket!

90+4. perc: PIROS! Dalot húzta fel magát egy tévesnek tűnő játékvezetői ítéleten, és addig reklamált, amíg egymás után két sárga lapot is felmutatott neki a játékvezető.

90+3. perc: Rashford kevergetett a bal szélen, majd élesen középre passzolt, Höjlund azonban lemaradt a kapu előtt.

90+2. perc: A megítélt szabadrúgást Alexander-Arnold ívelte a 16-oson belülre, Gakpo fejelt, de a labda a léc fölé szállt.

90+2. perc: Rashford csúszott rá Cimikasz lábára, sárga lap.

90. perc: Öt perc a hosszabbítás.

87. perc: Shaw tartott rá Konaté lábára, sárga lap.

86. perc: Szalah cselezte be magát a 16-oson belülre, majd Gomez lőtt 12 méterről az oldalhálóba.

Nincs büntető.

85. perc: Shaw kezére pattant a labda a 16-oson belül, lesz-e büntető?

82. perc: Kettőt cserélt a United is, Mainoo helyére Mejbri, Antony helyére Pellistri állt be.

78. perc: Kettőt cseréltek a hazaik, Núnez helyére Elliott, Díaz helyére Jones állt be.

77. perc: Konaté csatárokat megszégyenítő mozdulatokkal játszotta tisztára magát a 11-es pont környékén, majd Onana kezébe lőtte a labdát.

71. perc: Cserélt a United, Rashford érkezett Garnacho helyére.

70. perc: Kontrázott a United, Antony passzolt középre McTominayhez, a skót lövése 18 méterről a kapu fölé szállt.

70. perc: Szalah tört be a 16-oson belülre, majd a behátráló Varane mellől kapura tekert, de Onana ismét védett.

67. perc: Mintaszerű kontrát vezettek a vendégek, Antony a szélről McTominay-hez passzolt, a skót Höjlundot ugratta ki, aki 12 méterről a kilépő Alissonba lőtt, majd a dán ismétlését is védte a brazil.

66. perc: Szalah gurította le a labdát a 16-os előterében, a lendületből érkező Alexander-Arnold lövése csak centikkel kerülte el a kaput.

64. perc: Gomez passza után Szalah fordult kapura, majd 18 méterről lőtt, Onana védett.

61. perc: Cserélt a Liverpool, Gakpo érkezett Gravenberch helyére. Lejött Szoboszlai is, Gomez állt be.

55. perc: Mainoo passza utánGarnacho került helyzetbe egy kontra végén, de Alexander-Arnold utolérte a fiatal szélsőt, akinek a próbálkozásátAlisson védeni tudta.

50. perc: Szalah passzolta a labdát az ötösön belülre, de a kimozduló Onana menteni tudott Núnez elől.

47. perc: Szalah passzával Alexander-Arnold tört be a 16-oson belüle, majd az alapvonal közeléből az oldalhálóba lőtt.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés.

45+3. perc: Vége az első félidőnek, az első félidőben egyik csapat sem tudott a kapuba találni.

45+2. perc: Endo rúgta fejbe Amrabatot, sárga lap.

45. perc: Két perc lesz a hosszabbítás.

42. perc: Gravenberch passzolt Szalah-hoz, az egyiptomi 17 méteres, lapos kísérletét könnyedén fogta Onana.

36. perc: Cimikasz balról belőtt szöglete után Konaté fejelte a kapu fölé a labdát.

35. perc: Amrabat rántotta le Díazt, sárga lap.

28. perc: Hoppá! Egy szöglet után Van Dijk fejelt a kapu közepe felé, a léc alól Onanának kellett kipiszkálnia a labdát.

27. perc: Mainoo is besárgult, a 18 éves középpályás rossz ütemben csúszott a labdáért és elütötte az őt megelőző Endót.

21. perc: Núnezé a meccs első sárga lapja, az uruguayi előbb felborította Evanst, majd a játékvezető sípszava után a kapu irányába rúgta a labdát.

16. perc: Alexander-Arnold beadását Núnez fejelte el a kapu előtt, labdára rástartoló Onana viszont kiejtette a kezéből a labdát, így végül Szalah harcolta ki a sarokrúgást, az viszont nem teremtett komolyt veszélyt a manchesteri kapu előtt.

11. perc: Gyors liverpooli ellentámadás végén Szoboszlai durrantott a kapu fölé 20 méterről.

10. perc: Antony, McTominay volt a labda útja, majd Garnacho vette célba a kaput 16 méterről, de nagyon rosszul találta el a labdát.

Az első percekben magas letámadással zavarja az MU labdakihozatalait a Liverpool, Onanának sokszor játékba kell avatkoznia.

Mindkét együttesnek van komoly hiányzója, a hazaiaknál Alexis Mac Allister sérülés, míg a vendégeknél Bruno Fernandes eltiltás miatt nem lehet ott a pályán.

5. perc: Szoboszlai elől tisztázott Mainoo, szöglettel jöhetett a Liverpool. A sarokrúgást kifejelte Varane, a visszaívelt labdát Núnez nem tudta a kapura kanalazni.

2. perc: Cimikasz ívelt be egy szabadrúgást a jobb oldalról, a nagy kavarodásban Amrabat vágta ki a labdát a kapu torkából.

Elkezdődött a mérkőzés! Vörösben a Liverpool, fehér szerelésben a Manchester United.

Hamarosan elkezdődik a mérkőzés, a „You'll Never Walk Alone”-t zengi az Anfield Road közönsége.

A mérkőzésre érkező manchesteriek csapatbuszát sörösüveggel dobta meg egy liverpooli szurkoló – videó alább.

Köszöntjük Önöket! Hamarosan kezdődik a Liverpool–Manchester United rangadó az angol labdarúgó-bajnokság 17. fordulójából. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Ha nem az angol klubfutball legnagyobb rangadójáról lenne szó, senki sem vitatkozna azzal, hogy a vasárnapi Liverpool–Manchester United ütközet országos egyesnek nevezhető. Jóllehet, a két csapat teljesen ellentétes formája miatt így is óriási meglepetés lenne a vendégsiker, maga Jürgen Klopp, a „vörösök” menedzsere intett óvatosságra mindenkit a csúcstalálkozó előtt.

De haladjunk időrendben!

Először is, a Manchester United kálváriája nem most kezdődött, de az kristálytisztán látszik, hogy Sir Alex Ferguson 2013-as visszavonulása óta gyakorlatilag megállíthatatlanul csúszik le a lejtőn. Az angol rekordbajnok a legendás skót menedzser távozása óta csak ácsingózik a bajnoki címre, és az utóbbi tíz évben mindösszesen két értékelhető trófeát gyűjtött be: 2016-ban az FA-kupát Louis van Gaal vezetésével, 2017-ben pedig az Európa-ligát José Mourinhóval. A további két Community Shieldet és két Ligakupa-győzelmet szánalmas lenne számottevő sikerként elkönyvelni annál az egyesületnél, amely korábban nemcsak Anglia, de Európa és a világ uralkodójának számított.

A sikerek elmaradása azonban nem minden: Sir Alexszel huszonhét év alatt a United harmincnégyszer kapott ki hazai pályán a Premier League-ben, a legutóbbi fordulóban a Bournemouth elleni 0–3 viszont már a harmincötödik fiaskót jelentette a bajnokságban 2013 óta az Old Traffordon.

Továbbá az sem természetes állapot az MU-nál, hogy az oly sokáig megközelíthetetlen kispadján Ferguson óta David Moyes, Ryan Giggs, Louis van Gaal, José Mourinho, Ole Gunnar Solskjaer, Michael Carrick, Ralf Rangnick és Erik ten Hag gyakorlatilag stafétában adta át egymásnak a kilincset.

És ezzel el is érkeztünk a holland szakvezetőig, akivel most ismét az Anfielden kell helytállnia a csapatnak, azok után, hogy az előző idényben a rangadó történetének legnagyobb vereségét (0–7) szenvedte el a United.

Gyakorlatilag érthetetlen, hogy Ten Hag hogy lehet még a csapat élén, hisz az idényben nemhogy nem kozmetikázta a korábbi tragikus teljesítményt, még rontott is rajta: minden frontot tekintve a Manchester United huszonnégy idénybeli mérkőzéséből tizenkettőt elveszített.

Mindeközben a tavaly kissé széteső Liverpoolt a jelek szerint Jürgen Klopp kiválóan összerakta erre az évadra, többek között Szoboszlai Dominik átigazolásával. A csapat vezeti a Premier League tabelláját, az utóbbi harmincnégy tétmérkőzésén rendre betalált legalább egyszer az ellenfelek kapujába, ami klubrekord-beállítás (vasárnap tehát megdőlhet), az Anfielden pedig az összes idénybeli mérkőzését (11) megnyerte.

Emellett a United a legutóbbi hét bajnoki vendégszereplése alkalmával egyszer sem tudott nyerni a Mersey partján (négy vereség, három döntetlen a mérleg manchesteri szempontból), tehát valóban országos egyesnek tűnik a vasárnapi csata, ám éppen Klopp mester hívta fel a figyelmet arra, hogy a Unitedet így sem szabad félvállról venni.

„A hét null kifutott eredmény volt, egyszer történik ilyen egy emberöltő alatt, és ha valamelyik csapaton segít a következő találkozás alkalmával, az az elszenvedő fél– fogalmazott a német szakember a rangadót felvezető sajtótájékoztatóján. –Különleges meccsre készülünk, az örök rivális érkezik hozzánk, ezért a csapatomtól is azt várom, hogy különleges teljesítményt nyújtson.”

Ami a kereteket illeti, a Liverpoolnál nem túl rózsás a helyzet, nagyon úgy fest, hogy a középpályán Szoboszlai Dominik egyik állandó társa, Alexis Mac Allister nem épül fel a Sheffield United elleni bajnokin elszenvedett térdsérüléséből. Manchesteri oldalon Bruno Fernandes eltiltása miatt marad távol, a sok sérült mellett a fertőzéses betegségen áteső Marcus Rashford szereplése is kérdéses.

A KÉP KATTINTVA TELJES MÉRETBEN IS ELÉRHETŐ!